Hakkımızda

Bizi & Tanıyın...

Hakkımızda

1992 yılından itibaren Tavuk, yem ve yumurta, üretim ve ihracatı üzerine çalışmış olan firmamız, yumurta, soya küspesi, ayçiçek küspesi, soya fasülyesi, hayvanlar için vitaminler, hayvanlar için mineraller, vitamin konsantreleri, tavuk kafesi, viyol, günlük civciv, yumurta civcivi, broiler civciv, ihracatı yapmaktadır. Bunların yanında; yumurta tasnif makinesi, yumurtayı viyole koyma makinesi gibi üretim süreçlerinde ihtyaç olabilecek teknolojik alt yapı ve makine satışı ve ihracatı da yapmaktadır. 2002 yılından itibaren hızlı bir teknolojik yatırım trendine ulaşan KUTALMIŞ GIDA, son teknoloji kullanılarak yapılan kümeslerin devreye girmesi ve tasnif makinesinin yenilenmesi ile günlük yumurta işleme kapasitesini iki milyon yumurtaya çıkarmıştır. Bugün mevcut bulunan iki paketleme ünitesi ile tüketicinin taleplerini zamanında karşılamaktadır. Üretim esnasında gizli çatlak, kırık ve kirli yumurtalar ayrılmakta, üretimin bütün aşamaları kontrol edilmekte ve müşteri memnuniyeti ön planda tutulmaktadır.
Tam otomasyonlu yem fabrikalarına sahip firmalarla çalışan Kutalmış GIDA, ihracata yönelik, titizlikle seçilmiş hammaddeler ile kendi yemini üreten üretim firmaları ile çalışmaktadır. Ayrıca soya işleme tesisi ile yemlerde kullanılacak yağlı soya satışı yapılmaktadır

Vizyonumuz

İhracatını yaptığı ürünlerin, Başta İran olmak üzere, Irak, Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Afganistan ve Tüm Ortadoğu ülkelerine yüksek ihracat potansiyeline ulaşmıştır. Yeni Pazar arayışlarını hız kesmeden sürdüren Kutalmış Gıda ailesi, Rusya ve Avrupa ülkelerine ihracat yapmak için çalışmalarını sürdürmektedir

Misyonumuz;

TSE standartlarına uygun olarak üretimin bütün aşamalarında ürün kalite ve hijyen takibi ilgili firmalar tarafından yapılmakta, düzenli olarak kayıt altına alınmaktadır.. Tüm ihracat ürünlerimiz kaliteli, Avrupa Birliği standartlarına uygundur.
Firmamız;
* Obial Çelik Silo Sistemlerinin Türkmenistan, Afganistan ve Irak distribütörüdür.
* BAF Premiks ve Tarım San. Dıs Tic. Ltd. Sti.'nin Türkmenistan, Kazakistan, Kırgızistan distribütörüdür.
* Alfan Havalandırma Sistemlerinin Türkmenistan, Afganistan, Irak distribütörüdür.
* Erentav Tavuk Ekipmanlarının İran olmak üzere, Irak, Türkmenistan, Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Afganistan ve Tüm Ortadoğu ülkelerinin distribütörüdür.

* Biyofarm firmasının Asya ve Afrika ülkeleri distribütörüdür.

 

Müşteri Ziyaretlerimiz;